RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przetrzymywał kobietę przez 31 lat. Twierdził, że to „miłość z dzieciństwa”

49-letnia Morella miała uciec od swojego oprawcy 24 stycznia (fot. Ian Waldie/Getty Images)

Przez 31 lat miał więzić i wykorzystywać seksualnie kobietę. Wenezuelska prokuratura oskarżyła 56–letniego mężczyznę o seksualne zniewolenie kobiety oraz o stosowanie wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej.

Więził siedem osób na farmie przez lata. Usłyszał zarzuty

58-letni mężczyzna, zatrzymany na farmie w Holandii, gdzie siedem osób przez dziewięć lat żyło w zamknięciu, stanie przed sądem oskarżony o...

zobacz więcej

Śledczy nie poinformowali, kim jest ofiara. Wiadomo tylko, że to 49–latka o imieniu Morella. Ponad trzydzieści lat temu mężczyzna miał zmanipulować kobietę, aby ta opuściła swój dom. Następnie przemocą ją zatrzymał.

Sprawca miał jednak nie mieszkać z ofiarą. Jak twierdzą jego sąsiedzi, przez lata mieszkał z inną kobietą i swoją córką w budynku po drugiej stronie ulicy. Sąsiedzi twierdzą, że nie zauważyli przez lata niczego podejrzanego.

49–letnia Morella miała uciec od swojego oprawcy 24 stycznia. Zgłosiła się po pomoc do państwowej agencji wspierani kobiet. Do mieszkania, w którym była przez lata więziona, wróciła w asyście prokuratorów.

56–latek przebywa obecnie w areszcie policyjnym. Odpowie za niewolnictwo seksualne oraz stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy na swojej, jak twierdzi „miłości z dzieciństwa.” Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Niewykluczone jednak, że mógł przetrzymywać w podobnych warunkach jeszcze co najmniej trzy inne kobiety.

źródło:
Zobacz więcej