RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Opozycja oskarża Lichocką o wykonanie obscenicznego gestu. Posłanka mówi o „studium manipulacji”

„Tu jest film. Jestem wdzięczna Pani poseł, że podała film, nie stop-klatkę. Przy okazji studium manipulacji PO..” – napisała na Twitterze Joanna Lichocka, zwracając się do posłanki Zielonych Urszuli Zielińskiej. Posłanka PiS udostępniła również film, na którym widać całą sytuację.

Lichocka: Nawet 30 proc. sędziów z NRD nie mogło dalej pracować, w Polsce tego nie było

Polska przyzwyczaiła Niemcy do tego, że jest państwem, które realizuje politykę dyktowaną w Berlinie. Teraz mają do czynienia z rządem, który jest...

zobacz więcej

Lichocka odniosła się w ten sposób do pojawiających się w mediach społecznościowych twierdzeń, że wykonała wulgarny gest w kierunku posłów opozycji. Ci oskarżają ją o pokazanie im środkowego palca. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia, które wyglądają tak jakby Lichocka wykonywała ten gest.

Posłanka PiS nazwała to manipulacją, udostępniając jednocześnie wpis posłanki Zielonych Urszuli Zielińskiej, w którym ta zamieściła materiał ukazujący całe zajście. Widać było tam jak Lichocka pociera twarz środkowym palcem. Zielińska usunęła wpis, jednak zachował się fragment nagrania.

„Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl” - wyjaśniała Joanna Lichocka.

źródło:
Zobacz więcej