RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie dziwię się, że Kidawa-Błońska nie odcina się od zadymiarzy. To symbol jej kampanii"

– Wcale się nie dziwię temu, że Pani Marszałek Kidawa-Błońska nie odcina się od tego typu zachowań – oświadczył poseł PiS, Robert Telus pytany o reakcję kandydatki PO na prezydenta na zajścia w Pucku i Wejherowie. – To jest już kolejna kampania , którą PO opiera na hejcie i to brudnym, strasznym hejcie – dodał.

Kidawa-Błońska o prowokacji w Pucku. „Te osoby spotykam na demonstracjach pod sądami”

Była bardzo duża grupa ludzi niezadowolona z działań prezydenta Andrzeja Dudy i protestowali. Jeżeli ludzie się do mnie uśmiechają i podają rękę,...

zobacz więcej

Zdaniem polityka Zjednoczonej Prawicy, który był gościem programu „Twój Wybór” w TVP3, próby zakłócenia patriotycznych uroczystości to wręcz „symbol kampanii” Kidawy- Błońskiej .

– To zachowanie w Pucku i w Wejherowie, ma dwie płaszczyzny: jedną jest zachowanie tych zadymiarzy, kodziarzy, a drugie to zachowanie pani Kidawy, to tak wyglądało, jakby przyszła i powiedziała im: dobrze państwo, dobrze żeście zrobili, wypłacę wam pieniądze – mówił Telus.

Przeciwko określaniu uczestników zajść „zadymiarzami” zaprotestowała druga uczestniczka programu, poseł Monika Pawłowska z Nowej Lewicy.

– Jeżeli ktoś głowę państwa, w trakcie uroczystości państwowych, nie na wiecu politycznym, wyzywa – nie będę cytował – to są zadymiarze – tłumaczył poseł PiS.

Pawłowska przyznała jednak, że „głowy państwa nie należy traktować w ten sposób i to jest jasne”.

10 lutego podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku i później w Wejherowie grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem. Demonstrujący gwizdali i wykrzykiwali hasła: „ty ch***, „marionetka”, „będziesz siedział”, „cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje”.

Po zakończonym przemówieniu manifestanci przywitali się z kandydatką PO na najwyższy urząd w państwie Małgorzatą Kidawą-Błońską. Na udostępnionym w internecie nagraniu widać, jak grupa dopytuje ją, czy na pewno było ich słychać, a ta im gratuluje.

źródło:
Zobacz więcej