RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Te sportowe, przy mistrzostwach, to fajna rzecz”. Jak Kwaśniewska dla „Olka” kanały TV ustalała [WIDEO]

– My mamy Cyfrę (...), przecież nie będziemy kupować, wiesz Polsatu, teraz, żeby Olek mógł sobie oglądnąć. (…) Zostawmy ją, Zostawmy na razie – mówi Jolanta Kwaśniewska w trakcie nagranej w 2008 r. przez CBA rozmowy. Sprawa dotyczyła telewizji cyfrowej, która miała być dostępna w willi w Kazimierzu Dolnym. Jak dowodzi biuro, faktycznie należała ona do małżeństwa Kwaśniewskich. Była para prezydencka oceniła w oświadczeniu, że raport CBA jest manipulacją.

Lewica murem za Kwaśniewskim. „Społeczeństwo go kocha”

Po tym, jak Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępniło kilkaset stron materiałów w sprawie willi, która miała rzekomo należeć do rodziny...

zobacz więcej

Do rozmowy doszło 8 maja 2008 r. Toczyła się ona pomiędzy Jolantą Kwaśniewską a Marią Jaworską, zarządzającą willą.

Jolanta Kwaśniewska: Cześć, Maryniu. Jola mówi.

Maria Jaworska: O, dzień dobry. No przepraszam bardzo, myślałam, że nie możesz podnieść. A chciałam spytać, co robimy z tym... tą... Cyfrą?

Jolanta Kwaśniewska: Wiesz co, patrzyłam się Marysia na tę pierwszą, bo ta pierwsza opcja to tam jest tylko sport. Tam nie ma ani jednego kanału filmowego.

(...)

Maria Jaworska: No, ale on miał zadzwonić właśnie dzisiaj.

Jolanta Kwaśniewska: A, dziś miał do ciebie dzwonić.

Maria Jaworska: Tak, bo jeżeli już, to wcześniej trzeba zadzwonić i tam się z nimi umówić, kiedy się oddaje ten dekoder i tak dalej.

Jolanta Kwaśniewska: Aha, rozumiem.

Maria Jaworska: To co mam powiedzieć, że ma jeszcze poczekać?

(…)

Jolanta Kwaśniewska: Wiesz, że te sportowe kanały to bardzo dobrze, bo jak mówię teraz przy, przy wiesz tych mistrzostwach, to pewnie fajna rzecz (…) Aha, aha. A poczekaj, czy w Cyfrze Plus tam są... Nie to tylko na Polsacie cholernym są te mecze, nie?

Kidawa-Błońska o ujawnieniu materiałów CBA ws. Kwaśniewskich: Obrzydliwy spektakl

Ujawnienie przez CBA materiałów ze śledztwa ws. Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich to obrzydliwy spektakl – uważa kandydatka PO na prezydenta...

zobacz więcej

Maria Jaworska: Nie, nie wiem.

Jolanta Kwaśniewska: Czy nie? Panie Marku, tylko na Polsacie są te mecze, te które będą teraz... w lidze? Ale ja,... my też nie mamy. My mamy Cyfrę wiesz, w tej Cyfrze nie ma przecież... przecież nie będziemy kupować, wiesz Polsatu, teraz żeby Olek mógł sobie oglądnąć...

Maria Jaworska: No.

Jolanta Kwaśniewska: ...te mecze, nie? Marynia, zostawmy na razie tak, jak jest.

(…)

Maria Jaworska: No tak, tylko ja jeszcze chciałam... Zapraszam cię na szkolenie, ponieważ, nie zakręciłaś pieca, tylko odkręciłaś.

Jolanta Kwaśniewska: Ty żartujesz?

Maria Jaworska: Wczoraj byłam na szczęście w... Rano, wcześnie pojechałam. Jakoś tak mówię: Boże, pójdę zobaczyć, czy czasem okna jakieś. Wiesz, nawet klamki były gorące.

Jolanta Kwaśniewska: Coś podobnego.

Żaryn: Cała konspiracja miała na celu ukrycie realnych transakcji Kwaśniewskich

W naszej ocenie cała ta piętrowa konstrukcja miała za zadanie utrudnić bądź też uniemożliwić fakt wykrycia środków, które nie były wcześniej...

zobacz więcej

Maria Jaworska: No dobrze, że tylko dwa dni... nawet niecałe. (...) To co, zostawiamy tę Cyfrę? Czy jeszcze poczekam?

Jolanta Kwaśniewska: Zostawmy ją, zostawmy na razie. Nie, to wiesz, pewnie nic z tego się nie wykombinuje.

***


W poniedziałek, na podstawie decyzji Prokuratora Regionalnego w Katowicach Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępniło materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym. Mowa o czterech plikach liczących prawie 400 stron i kilku plikach z nagraniami mp3. Jak twierdzi biuro, materiały jednoznacznie wskazują, że Kwaśniewscy byli faktycznymi właścicielami domu.

W oświadczeniu małżeństwo oceniło, że raport CBA jest manipulacją. Według byłej pary prezydenckiej, raport przedstawia argumenty jednej strony, która 13 lat temu postanowiła ich za wszelką cenę zdezawuować, a pomija fakty i zeznania, które nie pasują do linii ataku.

źródło:
Zobacz więcej