RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosyjskie radio propagandowe nadaje w Kansas City

Krytycy uważają, że pojawienie się tych audycji jest bezwzględnym wykorzystaniem amerykańskich wartości (fot. REUTERS/Mikhail Klimentyev/RIA Novosti/Kremlin)

Rządowe rosyjskie radio „Sputnik” rozpoczęło nadawanie w trzech stacjach w rejonie Kansas City – informuje portal amerykańskiego dziennika „The New York Times”. Audycje są nadawane w godzinach szczytu.

Rosyjskie satelity szpiegują amerykańskiego. „Niepokojące zachowanie”

Dwa rosyjskie sputniki podążają za kosztującym miliardy dolarów amerykańskim satelitą rozpoznawczym – ujawnił szef Dowództwa Wojsk Kosmicznych USA.

zobacz więcej

Amerykański portal zaznacza, że „propagandowe ramię rosyjskiego rządu” rozpoczęło nadawanie w okolicach Kansas City 1 stycznia.

W artykule czytamy, że „Sputnik” przedstawia Stany Zjednoczone w niekorzystnym świetle i stara się podsycać wewnętrzne podziały.

Krytycy uważają, że pojawienie się tych audycji w USA jest bezwzględnym wykorzystaniem amerykańskiej otwartości. Z kolei osoby stojące za zawarciem umowy z rosyjskim nadawcą uważają, że była to zwykła transakcja biznesowa. Powołują się także na prawo mediów do swobody wypowiedzi.

Peter Schartel, właściciel Alpine Broadcasting Corporation of Liberty, firmy nadającej programy „Sputnika” w Kansas City poinformował, że zawarł umowę z rosyjskim nadawcą zarówno w celach zarobkowych, jak i dlatego że podobają mu się jego audycje.

Rosyjskie radio pojawiło się w USA już wcześniej – 1 lipca 2017 r. rozpoczęło nadawanie w Waszyngtonie.

źródło:
Zobacz więcej