RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znamy terminarz turnieju olimpijskiego w Tokio. Polscy siatkarze zaczną meczem z Irańczykami

Mecze rozpoczną się 25 lipca (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)

Polscy siatkarze poznali terminarz turnieju olimpijskiego w Tokio i występ w grupie A zaczną 25 lipca meczem z Irańczykami. W dalszej kolejności zmierzą się z: Włochami, Wenezuelczykami, Japończykami i Kanadyjczykami.

Siatkówka: finału nie będzie. Polki obejrzą igrzyska olimpijskie w telewizji

Finał był na wyciągnięcie ręki. Pomimo kilku piłek meczowych w czwartym secie Polki przegrały po tie-breaku z Turcją 2:3. Igrzyska olimpijskie...

zobacz więcej

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) w czwartek podała dokładny terminarz tegorocznego turnieju olimpijskiego zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Polscy kibice nie będą musieli zbytnio zarywać nocy, by śledzić występy podopiecznych trenera Vitala Heynena w Tokio. Spotkanie z Iranem rozpocznie się o godz. 12.40 czasu warszawskiego. Dwa dni później pojedynek z ekipą z Italii zaplanowano na godz. 7.20, a wyznaczony na 29 lipca mecz z Wenezuelczykami zacznie się o 9.25. Ponownie o 7.20 czasu polskiego Biało-Czerwoni wyjdą na boisko 31 lipca, gdy ich rywalem będzie ekipa gospodarzy igrzysk. Na koniec, 2 sierpnia, czeka ich zaś konfrontacja z Kanadyjczykami o godz. 2 w nocy.

Faza pucharowa rozpocznie się ćwierćfinałami, które zaplanowano na 4 sierpnia. Dwa dni później odbędą się półfinały, a 8 sierpnia finał i mecz o brąz.

Terminarz meczów grupy A w turnieju olimpijskim siatkarzy, w której wystąpią Polacy oraz fazy pucharowej (godziny wg czasu warszawskiego):

25 lipca, sobota

Włochy – Kanada (godz. 2), Japonia – Wenezuela (9.25), Polska – Iran (12.40)

27 lipca, poniedziałek

Iran – Wenezuela (2), Polska – Włochy (7.20), Japonia – Kanada (12.40)

Siatkówka. Trzy sety i półfinał

Trzy mecze i trzy wygrane. Polki w świetnym stylu rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. W piątek reprezentantki Polski...

zobacz więcej

29 lipca, środa

Kanada – Iran (2), Polska – Wenezuela (9.25), Japonia – Włochy (12.40)

31 lipca, piątek

Kanada – Wenezuela (2), Japonia – Polska (7.20), Włochy – Iran (12.40)

2 sierpnia, niedziela

Polska – Kanada (2), Włochy – Wenezuela (9.25), Japonia – Iran (12.40)

4 sierpnia, wtorek

ćwierćfinały

6 sierpnia, czwartek

półfinały

8 sierpnia, sobota

mecz o brązowy medal (6.30), finał (14.15)

źródło:

Zobacz więcej