Popełnił samobójstwo, bo myślał, że ma koronawirusa

Lekarze zalecili choremu noszenie maski, aby nie zaraził rodziny ani znajomych wirusem grypy (fot. PAP/EPA/YUAN ZHENG)

Jeden z mieszkańców wioski w stanie Andhra Pradeś na wschodzie Indii popełnił samobójstwo, obawiając się, że może być nosicielem nowego koronawirusa i zarazić nim swoją rodzinę. Faktycznie 50-latek przechodził grypę i zapalenie układu moczowego.

Koronawirus: lawinowy wzrost zgonów i zachorowań

Bilans śmiertelnych ofiar koronawirusa w Chinach wzrósł 13 lutego aż o 242 osoby do 1350. W prowincji Hubei, będącej pierwotnym ogniskiem epidemii,...

zobacz więcej

Mężczyzna z wioski Seshamnaidu Kandriga od kilku dni miał gorączkę i zgłosił się do miejscowego szpitala. Lekarz nie stwierdził jednak symptomów koronawirusa.

– Po powrocie ze szpitala, gdzie leczył się na zapalenie przewodów moczowych i zwykłą grypę, zaczął się dziwnie zachowywać w stosunku do nas – opowiedział dziennikowi „Hindustan Times” syn Bara Murali. – Rzucał w nas kamieniami, prosząc, żebyśmy trzymali się z daleka, bo jest zainfekowany koronawirusem – dodał.

Lekarze zalecili choremu noszenie maski, aby nie zaraził rodziny ani znajomych wirusową grypą. 50-latek być może opacznie zrozumiał zalecenia lekarzy.

– Cały poniedziałek ojciec oglądał filmiki wideo z informacjami o koronawirusie i powtarzał, że ma podobne symptomy. Zaatakował nas, kiedy próbowaliśmy wytłumaczyć mu, że nie cierpi na śmiertelna chorobę – powiedział Murali gazecie „The Times of India”.

Syn widząc ojca w złym stanie psychicznym, zadzwonił na bezpłatną infolinię, prosząc o pomoc. – Ale powiedzieli mi, że jeśli ojciec nie odwiedził Chin, nie mam się czym martwić i powinienem go uspokoić – tłumaczył.

Dzień później 50-latek zamknął rodzinę w domu i poszedł na grób swojej matki. Gdy wezwani sąsiedzi wypuścili domowników na zewnątrz, było już za późno.

W Indiach potwierdzono dotychczas trzy przypadki nowego koronawirusa w południowym stanie Kerala u powracających z Chin studentów. Indie monitorują podróżnych wracających z Chin, a ok. 600 ewakuowanych z miasta Wuhan przechodzi obecnie kwarantannę w Delhi. Władze ostrzegają przed fałszywymi rozpowszechnianymi w internecie informacjami na temat wirusa Convid-19.

źródło:

Zobacz więcej