RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sędzia z zakazem stadionowym. Miał uderzyć bramkarza głową w twarz

Bramkarz uderzony przez sędziego po meczu został wcześniej wyrzucony ze stadionu (fot.Shutterstock/Maxisport)

Roczny zakaz stadionowy dla włoskiego sędziego Antonio Martiniello, który po zakończonym meczu drugiej ligi uderzył głową w twarz jednego z piłkarzy – podało radio RTL. Nie będzie on mógł sprawować funkcji sędziego na meczach piłki nożnej.

Kompletnie pijany arbiter chciał sędziować mecz. Film hitem sieci [WIDEO]

Kompletnie pijany arbiter liniowy usiłował sędziować mecz czeskich drużyn juniorskich Beroun i Slaný. Wideo z jego wyczynami robi furorę w...

zobacz więcej

Zakaz wstępu na imprezy sportowe na okres jednego roku dotyczy włoskiej serii A, B, C, pucharów krajowych i międzynarodowych, a także meczów towarzyskich i amatorskich. Taką decyzję podjął kwestor miasta Macerata – Antonio Pignataro. To pierwszy tego typu zakaz we Włoszech, który dotyczy sędziego.

Do zdarzenia doszło 1 lutego w miejscowości Mogliano na terenie gminy Macerata po meczu między drużynami Borgo Mogliano a Montottone, zakończonego wynikiem 3 do 1. Przy wyjściu z przebieralni, arbiter Antonio Martiniello uderzył głową bramkarza Matteo Ciccioli z zespołu Borgo Mogliano, wyrzuconego z boiska podczas meczu.

Obrońca 31-letniego sędziego twierdzi, że jego klient nie mógł uderzyć zawodnika głową w twarz, ponieważ „jest on od niego niższy o 20 cm” – podaje „Corriere dello Sport”. Prawnik dodaje, że bramkarz oskarża arbitra, ponieważ został on wyrzucony podczas meczu. A kontuzje uleczalne w 15 dni zgłoszone w lokalnym szpitalu zostały spowodowane „zderzeniem podczas gry”.

źródło:
Zobacz więcej