Adamczyk: Program budowy autostrad zakończymy do 2025 r.

Minister Adamczyk zapowiedział, że program budowy autostrad zostanie zakończony w roku 2025 (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Rząd chce zakończyć program budowy autostrad na długości dwóch i pół tysiąca kilometrów do 2025 r. – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk. Minister infrastruktury dodał, że później należy budować drogi ekspresowe.

„Polska jest piąta w Europie”. Adamczyk o długości autostrad i dróg ekspresowych

– Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem sumy długości autostrad i dróg ekspresowych. Przed nami tylko Niemcy, Hiszpania, Francja i...

zobacz więcej

Gość Programu 1 powiedział, że należy ukończyć budowę autostrady A1, A2 i zmodernizować autostradę A18 w województwach lubuskim i dolnośląskim. Dodał, że drogi ekspresowe nie odbiegają jakością od autostrad i są tak samo bezpieczne.

– Mają natomiast tę przewagę, że można na nich budować więcej węzłów komunikacyjnych, a to jest postulatem wielu regionów i miejscowości – mówił.

Minister zapowiedział, że program budowy autostrad zostanie zakończony w roku 2025. Do roku 2030 ma powstać sześć tysięcy kilometrów dróg ekspresowych.

źródło:
Zobacz więcej