Mury i punkty kontrolne wokół miast. Tak Chińczycy bronią się przed wirusem

W punktach kontrolnych mierzona jest temperatura ciała osób przybywających do miast i wiosek (fot. REUTERS/Carlos Garcia Rawlins)

W niektórych chińskich wsiach i mniejszych miastach wprowadzono specjalne środki ostrożności mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa 2019-nCoV. Mieszkańcy budują pospiesznie mury odgradzające wsie i miasta od świata zewnętrznego oraz ustawiają prowizoryczne punkty kontrolne.

Koronawirus w Chinach. Większość ofiar śmiertelnych to osoby starsze

Do 132 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wirusa 2019-nCoV w Chinach. Zarażonych jest już prawie 6 tysięcy osób – podała Narodowa Komisja Zdrowia w...

zobacz więcej

Korespondent brytyjskiej telewizji Sky News odwiedził sześć wsi w prowincji Hebei, w których mieszkańcy podjęli nietypowe działania mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Przy wejściach do niektórych z nich ustawiono tablice ostrzegające przed wirusem oraz zakazy wjazdu dla osób z zewnątrz.

Pomimo braku oficjalnych pozwoleń, stawiane są także barykady w postaci ceglanych murów oraz metalowych ogrodzeń. – Nasza wioska to zbudowała, aby zmniejszyć liczbę przybywających – powiedział Sky News jeden z mieszkańców prowincji Hebei.

Oprócz tego powstają prowizoryczne punkty kontrolne. Wejścia do miejscowości są pilnowane przez całą dobę. Jak podaje Sky News, w jednej z odwiedzonych wiosek mieszkańcy postawili w tym celu kontener mieszkalny.

Chcąc wjechać do niektórych miast i wsi osoby z zewnątrz muszą poddać się zmierzeniu temperatury i włożyć maseczkę.

Jak podała Narodowa Komisja Zdrowia w Pekinie, zarażonych koronawirusem jest już prawie 6 tysięcy osób. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa 2019-nCoV wzrosła do 132.

źródło:
Zobacz więcej