Olimpijczyk skazany za szmuglowanie narkotyków

Kazuhiro Kokubo otrzymał wyrok w zawieszeniu (fot. Wiki 2.0/Ryan Neuls)

Japoński snowboardzista Kazuhiro Kokubo został skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata za przemyt marihuany ze Stanów Zjednoczonych.

„Zające” wpadły z heroiną. Nowy szlak niepokoi służby

Dwie kobiety zostały zatrzymane na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie podczas próby przemytu do Polski w sumie 8,2 kg heroiny wartej ponad...

zobacz więcej

Sąd Okręgowy w Tokio uznał, że 31-letni olimpijczyk z Turynu i Vancouver we współpracy ze znajomym próbował przeszmuglować 57 gramów marihuany ze Stanów Zjednoczonych.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2018 roku. Narkotyki miały dotrzeć do stolicy Japonii z lotniska Narita z użyciem służb pocztowych.

– Oskarżony zażywał marihuanę regularnie od ponad 10 lat, co było powszechnie znane, więc nie mogliśmy wykluczyć możliwości, że do przestępstwa ponownie dojdzie w przyszłości – powiedziała sędzia Chikako Murata.

– Jest godne pożałowania, że popełniałeś te przestępstwa, mimo takich osiągnięć sportowych. Chcę cię zdyscyplinować – mówiła zwracając się do Kokubo.

31-latek przyznał się do winy. Opowiedział, że po raz pierwszy spróbował marihuany w wieku 14 lat. Obiecał, że już nigdy nie będzie zażywał narkotyków.

Kazuhiro Kokubo wystąpił podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku i w Vancouver cztery lata później. W konkurencji half pipe zajął odpowiednio 23. i 8. miejsce. Podczas igrzysk w Kanadzie wywołał skandal – na ceremonię otwarcia chciał przyjść w niestosownym ubraniu i został wykluczony.

źródło:
Zobacz więcej