„Giń! Giń!”. 9-latek usiłował zamordować siostrzyczkę

Próbę zabójstwa udaremniła matka dzieci (fot. Ocala Police Department)

9-letni chłopiec z Florydy usiłował zamordować swoją 5-letnią siostrę, dźgając ją nożem kuchennym. Zabójstwo udaremniła matka. Dziecko ma usłyszeć zarzut próby morderstwa pierwszego stopnia.

Chłopiec bawił się bronią. Zastrzelił 4-letnią siostrzyczkę

Tragiczny wypadek w amerykańskim stanie Georgia. Sześcioletni chłopiec zastrzelił swoją czteroletnią siostrzyczkę bronią znalezioną w aucie matki.

zobacz więcej

Do incydentu doszło w poniedziałek po południu w mieście Ocala na Florydzie. 9-latek bawił się w pokoju ze swoją młodszą siostrą. Matka dzieci wyszła na moment, żeby sprawdzić pocztę, gdy wróciła, jej syn dźgał dziewczynkę nożem kuchennym.

Kobieta natychmiast wyrwała dziecku nóż, złapała córkę i zadzwoniła na numer alarmowy 112. 5-latka trafiła do szpitala. Media nie informują w jakim jest stanie, wiadomo jedynie, że po ataku była przytomna.

Podczas przesłuchania 9-latek opowiedział, że pomysł zabójstwa siostry „wpadł mu do głowy dwa dni wcześniej” i nie mógł się go pozbyć – jak wynika z raportu, do którego dotarli dziennikarze FOX News.

Chłopiec zeznał, że gdy tylko matka wyszła z pokoju, pobiegł po nóż kuchenny, złapał siostrę za szyję i gdy była zgięta zadawał jej ciosy. Podczas ataku powtarzał: „Giń! Giń!”. Jako motyw wskazał, że chciał „móc wychodzić na podwórko”.

Niedoszły zabójca został zatrzymany i decyzją sądu Hrabstwa Marion zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Proces ruszy 5 lutego.

źródło:
Zobacz więcej