Emerytura zależna od liczby potomstwa? Dementi doniesień „GW”

„GW” podała, że projektem ma zajmować się rząd (fot. Pexels)

Od liczby potomstwa zależeć będzie wysokość przyszłych emerytur rodziców – podała „Gazeta Wyborcza”. „Gazeta Polska Codziennie” uzyskała informację, że opisanego projektu nie ma, nawet nie jest planowany.

PiS o „Emeryturze bez podatku”: Składacie emerytom nieuczciwe oferty

Szanowni państwo z opozycji, składacie emerytom nieuczciwe oferty, mamicie ich emeryturą bez podatków – powiedziała w Sejmie poseł Urszula Rusecka...

zobacz więcej

W artykule opublikowanym w poniedziałek w portalu „Gazety Wyborczej” napisano, że rząd pracuje nad pomysłem na zwiększenie emerytur Polaków. Projekt ma między innymi zobowiązać pracujące dzieci seniorów do tego, by przekazywały 1 proc. pensji na konto ojca i matki. Uzyskano nawet komentarz anonimowej osoby z otoczenia rządu.

„Jeśli ktoś ma jedno dziecko i zarabia ono średnią krajową (obecnie jest to 5604 zł brutto), to ma dodatkowo 50 zł, a gdy ma 8 dzieci pracujących, to 400 zł. Ten procent byłby odliczany od podatku, a rodzic miałby prawo do dopisania tej kwoty do dochodu lub dopisania do kapitału emerytalnego” – wskazano. Dziennik zwrócił uwagę, że takie podejście będzie niekorzystne dla rolników, gdyż oni nie płacą podatku dochodowego.

Doniesienia gazety skomentowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. – Zapewniam, nie pracujemy nad takim projektem – podkreśliła.

źródło:
Zobacz więcej