Gangsterzy stracili narkotyki, papierosy i broń

Funkcjonariusze CBŚP i KAS z Białegostoku zatrzymali czterech członków gangu z Mławy, parającego się handlem szeroko pojętymi używkami. Pod Sochaczewem służby przejęły ponad 21 kg amfetaminy i 3 kg marihuany, zaś w okolicach Mławy zabezpieczyły 1,2 mln sztuk nielegalnych papierosów. Gangsterzy stracili ponadto pistolet oraz pistolet maszynowy. Śledztwo w sprawie rozpracowywanej grupy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Gang chrzcicieli paliwa rozbity. Budżet stracił na jego działalności dziesiątki milionów

Ponad 250 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej wzięło udział w obławie na gang zajmujący się...

zobacz więcej

Z informacji operacyjnych CBŚP i KAS wynikało, że na terenie Mazowsza działa gang, który handluje narkotykami i nielegalnymi papierosami. Prawdopodobnie klientami przestępców wywodzących się Mławy były grupy przestępcze z centralnej i wschodniej Polski.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze obu służb namierzyli magazyny rozpracowywanej ekipy. W tym samym czasie wkroczyli do kilku domów, mieszkań i lokali na terenie Mazowsza, zatrzymując czterech członków gangu.

W okolicach Mławy, skąd wywodzi się trzech ujętych przestępców, funkcjonariusze znaleźli 1,2 mln nielegalnych papierosów o wartości detalicznej blisko pół miliona złotych. W domu czwartego z gangsterów, pod Sochaczewem, znaleziono około 25 kg narkotyków (w tym 21 kg amfetaminy i 3 kg marihuany) oraz 15 litrów środków chemicznych. W detalu taka ilość substancji odurzających jest warta ponad 2 mln zł. Przestępcy stracili także pistolet z tłumikiem i pistolet maszynowy wraz z amunicją.

W Prokuraturze Okręgowej w Płocku zatrzymani usłyszeli zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania bez zezwolenia broni palnej, posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi. Podejrzanym grożą wyroki od 8 do 10 lat więzienia.

Broń znaleziona przez funkcjonariuszy (fot. CBŚP, KAS)

źródło:
Zobacz więcej