Przybywa zakażeń koronawirusem w Bawarii

Dotąd nie potwierdzono przypadków koronawirusa poza Bawarią (fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND)

Ministerstwo zdrowia w regionalnym rządzie Bawarii poinformowało, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u kolejnych trzech osób z najbliższego otoczenia pierwszego pacjenta. Tym samym liczba osób zakażonych w tym landzie wzrosła do czterech.

Rośnie liczba przypadków koronawirusa we Francji

Czwarty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem we Francji – poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. To turysta pochodzący z...

zobacz więcej

Pierwszy w Niemczech przypadek koronawirusa wykryto u 33-latka z okolic miasta Landsberg am Lech. Mężczyzna jest pracownikiem firmy Webasto. Zaraził się na szkoleniu, które prowadziła jego koleżanka z Szanghaju. Z pierwszym niemieckim chorym miało kontakt około 40 osób – poinformowała minister zdrowia Bawarii Melanie Huml.

Jak ustalił monachijski dziennik „Merkur” Chinka, od której zaraził się 33-latek, w Niemczech nie miała jeszcze objawów choroby. Pojawiły się dopiero podczas podróży powrotnej na pokładzie samolotu do Chin 23 stycznia.

Kierownictwo Webasto pozostawiło pracownikom decyzję, czy do końca tego tygodnia chcą pracować w biurze, czy z domów. Odwołało też delegacje do Państwa Środka na najbliższe dwa tygodnie.

Przedsiębiorstwo zatrudnia w 50 filiach na całym świecie ponad 13 tysięcy osób. W Chinach posiada 12 zakładów, w tym dwa w mieście Wuhan, z którego zaczęła rozprzestrzeniać się epidemia koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej