RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pirat drogowy „Frog” skazany na bezwzględne więzienie

Robert N. dostał wyrok 1,5 roku więzienia (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Półtora roku bezwzględnego więzienia i osiem lat zakazu prowadzenia pojazdów – taki wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli. Dotyczył sprawy złamania zakazu prowadzenia pojazdów przez Roberta N., znanego jako „Frog”. Wyrok jest nieprawomocny.

Rajd przed centrum handlowym, mimo zakazu. Jest wyrok ws. „Froga”

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ wydał wyrok w sprawie Roberta N. ps. Frog. Mężczyzna, pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia...

zobacz więcej

Sędzia Joanna Dryll wymiar kary uzasadniała społeczną szkodliwością czynu.

– Oskarżony okazał jawny i rażący, lekceważący stosunek do obowiązującego porządku prawnego. Takie zachowanie jest wysoce naganne, a stopień społecznej szkodliwości takiego czynu jest również bardzo duży – powiedziała sędzia.

Zwróciła uwagę, że Robert N. był już karany i wobec dotychczasowych kar wykazuje „stosunek lekceważący”.

Sądowe zakazy prowadzenia pojazdów Robert N. dostał z czterech Sądów Rejonowych: Praga Południe, Śródmieście, Mokotów i Praga Północ, po tym jak w 2014 r. opublikował filmik z rajdem po Warszawie. Za kierownicą luksusowego porsche został zatrzymany w Warszawie podczas rutynowej policyjnej kontroli we wrześniu 2018 r.

Na Robercie N. ciąży też zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym podczas jazdy po Warszawie i między Kielcami a Jędrzejowem w 2014 r. W tej sprawie trwa proces przed sądem rejonowym dla Warszawy Mokotowa.

źródło:
Zobacz więcej