RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polacy pod nadzorem służb sanitarnych. Mogli mieć kontakt z koronawirusem

Dwóch Polaków znajduje się pod nadzorem służb sanitarnych z powodu kontaktu z osobami zarażonymi koronawirusem (fot. PAP/EPA/NARONG SANGNAK)

Dwaj mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy mogli mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, zostali objęci nadzorem służb sanitarnych – poinformowała Iwona Konieczna-Kwinkowska ze Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.

Polak w Wuhanie: Koronawirus zablokował miasto, czekamy na ewakuację

Czekamy na ewakuację, walizki w gotowości – powiedział fotograf Arek Rataj, jeden z Polaków przebywających w chińskim mieście Wuhan. Zostało ono...

zobacz więcej

Kierowniczka WSSE powiedziała, że jest to student Politechniki Rzeszowskiej, który był w Chinach, gdzie rozprzestrzenia się wirus, oraz biznesmen, który wracał z Dubaju, a w samolocie byli także obywatele Chin.

– Nie ma powodu do paniki. Mężczyźni nie trafili do szpitala i nie mają objawów choroby. Zostali objęci nadzorem, są w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym – przekazała Iwona Konieczna-Kwinkowska.

Dodała, że „zalecono im, by przez 14 dni nie opuszczali swoich domów. Są poinstruowani odnośnie zasad zachowania”. – Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. W naszym województwie nie ma żadnych przypadków zachorowań. Sytuacja jest opanowana – uspokaja kierownik WSSE w Kielcach.

Według najnowszych danych w Chinach wirus zabił już 106 osób, a zarażenie potwierdzono u ponad 4,5 tys. osób. Prawie tysiąc z nich określono jako przypadki ciężkie. Zakażenia odnotowano również w innych krajach, ale dotychczas nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

źródło:
Zobacz więcej