Meksykanka bez rąk walczy w konkursie piękności

O tytuł Miss Veracruz zawalczy Meksykanka bez rąk (fot. Ethan Miller/Getty Images/fb/Gabriela Molina)

Ana Gabriela Molina urodziła się bez rąk. Nie przeszkadza jej to jednak w wykonywaniu zawodu modelki. Mało tego, w marcu stanie do wyścigu o tytuł Miss Veracruz.

Tytuł zdobyła Toni-Ann Singh z Jamajki

23-letnia Toni-Ann Singh z Jamajki zdobyła tytuł Miss World 2019. Pierwszą wicemiss została Ophély Mézino z Francji, a drugą Suman Rao z Indii....

zobacz więcej

Molina ma 24 lata. Jest absolwentką psychologii. Wygłasza przemówienia motywacyjne i działa na rzecz wykluczonych z powodu niepełnosprawności, a okazjonalnie pracuje jako modelka dla marek odzieżowych.

Niedawno została wybrana najpiękniejszą mieszkanką swojej rodzinnej miejscowości, Nanchital. To dało jej prawo do udziału w wyborach stanowych Miss Veracruz. Jeśli wygra w konkursie w marcu, dostanie się do ogólnokrajowego finału Miss Meksyku.

Ana nie ma obu rąk. Urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem o nazwie amelia, które objawia się brakiem kończyny lub kończyn.

Najsłynniejszą ofiarą amelii jest australijski mówca motywacyjny Nick Vujcic, który nie ma obu rąk ani nóg.

Modelka spadła z klifu, gdy robiła selfie. Wracała z imprezy

Brytyjska modelka Madalyn Davis, która spędzała wakacje w Australii, nie przeżyła upadku z klifu. Robiąc selfie, spadła w 30-metrowe urwisko.

zobacz więcej

– Miałam trudny czas, gdy zadawałam sobie pytanie: dlaczego ja? Ale stawiłam czoła wszystkiemu, co spotkało mnie w życiu. I dzisiaj jestem właśnie tutaj – powiedziała Molina w rozmowie z Reutersem.

Ana zaznaczyła, że czuje się jak każda inna normalna osoba. Swojego stanu nie traktuje jako niepełnosprawności. Wiele czynności, jak na przykład jedzenie, wykonuje za pomocą stóp.

Podczas konkursu Miss Veracruz będzie brała udział w tych samych konkurencjach, co reszta uczestniczek.źródło:
Zobacz więcej