RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PO przeznacza miliony na kampanię Kidawy-Błońskiej. „To będzie rozsądny marketing mix”

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka poinformował w TVN24, że jego partia zainwestuje w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej 19 mln zł. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Kanthak spodziewa się zmasowanych działań w internecie. – Dochodzą sygnały, że w kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mają być używane wszystkie metody, które mają pomóc jej w zwycięstwie. Tutaj mam na myśli przede wszystkim ataki hejterskich profili na kontach społecznościowych – powiedział portalowi tvp.info.

Przedsiębiorcy na spotkaniu z Kidawą-Błońską. „Prości ludzie nie rozumieją tego, co my” [WIDEO]

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska gościła w niedzielę na Pomorzu Zachodnim, gdzie odwiedziła trzy miejscowości: Szczecinek,...

zobacz więcej

– Przecież słyszeliśmy już kiedyś, że izraelska firma doradza Grzegorzowi Schetynie. Myślę, że ten sam kontrahent będzie brał aktywny udział w kampanii wyborczej. Wszystkie metody, wszystko co jest niedozwolone, prawdopodobnie będzie wykorzystane – dodał Kanthak.

W co zainwestuje sztab Kidawy-Błońskiej? – To będą decyzje sztabu, który w tym tygodniu zostanie przedstawiony. Na pewno to będzie taki rozsądny marketing mix, używający tradycyjnych mediów, jak i mediów internetowych z bardzo dużym fundamentem, opartym na bezpośrednich spotkaniach, na byciu blisko ludzi –  mówił poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

Internetowa kampania Kidawy-Błońskiej będzie pozytywna czy wymierzona w prezydenta Andrzeja Dudę i negatywna? – Zawsze dla nas najważniejsza jest pozytywna kampania, prezentacja stanowiska naszego kandydata. Jeśli jednak zdarzają się poważne błędy konkurenta, który dzisiaj ponosi odpowiedzialność za urząd prezydenta, to trzeba je nazwać i pokazać. To naturalne w kampanii wyborczej – odpowiedział rzecznik PO Jan Grabiec.

„Polacy zaczęli masowo pracować na Wyspach”. Kidawa-Błońska o przyczynach brexitu

– Nie zakłamujmy. Przyczyną brexitu było także to, że Polacy zaczęli masowo pracować w Wielkiej Brytanii – mówiła w 2017 r. aktualna kandydatka PO...

zobacz więcej

Poseł Kanthak z PiS-u twierdzi jednak, że to nie prezydent Andrzej Duda ma kłopoty z wpadkami.
B – Nie przez przypadek o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej mówi się jako Bronisławie Komorowskim w spódnicy. Dopiero zaczęła swoją kampanię, stała się osobą rozpoznawalną i aktywną w życiu publicznym, a już zbiera bardzo wiele takich pomyłek, lapsusów. To nie zwiastuje dobrze na dalszą kampanię – stwierdził Kanthak.

– Kampania w wykonaniu pani marszałek Kidawy-Błońskiej taka będzie. Będziemy mieli dużo lapsusów, przejęzyczeń. One będą mniej lub bardziej zabawne, ale będą się pojawiały. Taka jest natura pani marszałek – mówił natomiast poseł Tomasz Trela z Lewicy.

Przez decyzje w sprawie kampanii Kidawy-Błońskiej na drugi plan zeszły zmiany w PO. Próbowaliśmy zapytać Sławomira Nitrasa, czy rzeczywiście będzie szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej i jak widzi jego dalsze funkcjonowanie.

– Dzisiaj zajmujemy się kampanią Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a nie klubem parlamentarnym. Klub będzie najlepszy, jaki może być, bo mamy najlepszy klub – odpowiedział Nitras. Nie zdradził jednak, w jakie działania kampanijne PO zainwestuje 19 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej