Krowa i cielaki padły podczas porodu. Leżały nieopodal gospodarstwa

Właściciel zpstał ukarany mandatem (fot. FB/ Iławskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Patrol Interwencyjny”)

O nieżywych zwierzętach leżących nieopodal gospodarstwa w gminie Zalewo poinformowano Iławskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt. – To była dorosła krowa i pięć cieląt. Wstępnie stwierdzono, że padły podczas porodu – wyjaśnia portalowi tvp.info Agnieszka Kowalska, wiceprezes Iławskiego TOZ. Sprawą zajął się powiatowy lekarz weterynarii.

„Alarm!”: Horror w Miłoszowie. Dzieci bawiły się wśród zwłok zwierząt

Wygłodzone do tego stopnia zwierzęta, że zjadały te, które już padły, a wśród szczątek bawiące się, zaniedbane dzieci. Taki widok zastali...

zobacz więcej

O nieżywych zwierzętach, które miały być roznoszone przez bezpańskie psy, jako pierwsze poinformowało Radio Olsztyn. Krowy leżały w okolicy gospodarstwa w Sadławkach w gminie Zalewo. Z ustaleń wynika, że mogły tak leżeć od kilku dni.

Świadkowie zaalarmowali Towarzystwo Ochrony Zwierząt, które na miejsce pojechało z policją i lekarzem weterynarii. – Kiedy przyjechaliśmy, właściciel pakował zwierzęta, żeby je wywieźć – wyjaśnia nam asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji.

Powiatowy lekarz weterynarii ukarał właściciela mandatem. Ma bowiem obowiązek zgłosić i zadbać o utylizację padłych zwierzą.

Na terenie gospodarstwo były także inne zwierzęta. Kontrola trwa. Stwierdzono, że część krów nie była zakolczykowana. – Właściciel został zobowiązany do poprawy warunków swoich zwierząt i zapewnienia im odpowiedniej opieki – wyjaśnia Iławskie TOZ.

źródło:
Zobacz więcej