Wpadli kłusownicy, którzy łowili ryby przy pomocy petard

Za kłusownictwo wodne, przy użyciu petard, grozi do dwóch lat więzienia (fot. arch.PAP/Paweł Topolski)

Policja w Kluczborku zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo na tamtejszym zalewie. Za nielegalne ogłuszanie ryb przy pomocy petard grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zaatakował nożem kobietę i zabrał jej 20 złotych. Sąd wyznaczył karę

Na cztery lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Damiana C. za napaść z nożem w ręku na kobietę na przystanku autobusowym i zabranie jej 20...

zobacz więcej

Policjantów o podejrzanym zachowaniu trzech mężczyzn nad Zalewem Kluczborskim poinformowali członkowie Społecznej Straży Rybackiej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn w wieku 21 lat i jednego 19-latka. Znaleziono przy nich pojemnik z kilkudziesięcioma ogłuszonymi rybami. Cała trójka to mieszkańcy Kluczborka.

– Jak ustalono w trakcie postępowania, podejrzewani ogłuszyli ryby przy pomocy wrzuconych do wody petard, a następnie je wyłowili. Na szczęście ryby były żywe i z powrotem trafiły do swojego środowiska naturalnego – poinformował aspirant sztabowy Dawid Gierczyk z KP Policji w Kluczborku.

– Prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie winnych. W tym celu zostanie wykorzystany m. in. zapis z monitoringu. Po jego analizie zapadnie decyzja o przedstawieniu zarzutów – dodał asp. Gierczyk.

Za kłusownictwo wodne grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej