RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Karczewski: Nie zgadzam się z Gowinem, Polacy oczekują zmian w sądownictwie

Stanisław Karczewski odniósł się do słów Jarosława Gowin, że w sporze o sądownictwo „doszliśmy do ściany” (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

– Nie zgadzam się z panem premierem Gowinem. Te zmiany są potrzebne. Musimy tutaj mieć jeszcze większą determinację i być jeszcze bardziej stanowczy. Takie słyszę głosy, gdy spotykam się z Polakami – powiedział w radiowej Jedynce Stanisław Karczewski. Wicemarszałek Senatu odniósł się w ten sposób do słów wicepremiera Jarosława Gowina, zdaniem którego w sporze o sądownictwo „doszliśmy do ściany”.

Wiceszefowa KE będzie rozmawiała z najwyższymi przedstawicielami polskich władz

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova ma się spotkać z przedstawicielami najwyższych polskich władz, w tym z ministrem sprawiedliwości,...

zobacz więcej

– Wygraliśmy wybory w Polsce i to my będziemy wprowadzali zmiany. Nie może być tak, że Sąd Najwyższy zmienia decyzje parlamentu. To jest niedopuszczalne – mówił Karczewski, nawiązując do uchwały Trzech Izb SN, w której zakwestionowano wybór sędziów wyłonionych przez KRS.

Zdaniem polityka „Polacy oczekują zmiany w wymiarze sprawiedliwości”.

– Przez 30 lat transformacji zrobiliśmy reformy we wszystkich obszarach naszego życia, a to jest jedyny obszar, który nie został naprawiony – stwierdził Karczewski.

źródło:
Zobacz więcej