Uwaga na oblodzenia. Będzie ślisko prawie w całym kraju

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 10 rano w poniedziałek (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, powodującymi gołoledź,  dla niemal całego kraju, z wyjątkiem kilku województw. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 10 rano w poniedziałek.

W poszukiwaniu śniegu. Jeśli go znaleźliście, wyślijcie zdjęcia lub filmy [WIDEO]

W górach nie brakuje śniegu. Jedna z naszych czytelniczek, pani Klaudia przesłała nam film ze swojej podróży do Białki Tatrzańskiej. Zachęcamy...

zobacz więcej

Alertem objęte się województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. W Małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim nie odnotowano podwyższonego stanu.   

IMGW prognozuje, że w zagrożonych województwach po opadach deszczu mogą być oblodzone nawierzchnie dróg i chodników. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 10 rano w poniedziałek.

Pierwszy – najniższy stopień ostrzeżenia – oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

źródło:

Zobacz więcej