RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znęcał się nad kotem. Zareagowali miejscowi bokserzy

„To nasza odpowiedź na działania zwyrodnialca. Patologia w Prabutach jest tylko marginesem” – wyjaśniają bokserzy (fot. FB/Amatorski-Klub-Bokserski-Polonia-Prabuty-2272508306307926)

„Lubisz krzywdzić słabszych? Przyjdź skrzywdzić nas!!!” – zdjęcie z transparentem tej treści opublikowali na swoim fanpage'u sportowcy z Amatorskiego Klubu Sportowego Polonia Prabuty. Wyjaśniają, że „za sprawą zwyrodnialca katującego bezbronne zwierzę, o Prabutach usłyszała cała Polska” a oni chcą „pokazać, że Prabuty to nie tylko patologia”.

„Zdziczenie oraz nieludzka podłość są tutaj tylko marginesem i że są tutaj ludzie, którzy nie pozwolą, aby ten margines zajmował zbyt wiele miejsca” – napisali bokserzy na Facebooku.20-letni Michał B. z Prabut zgłosił się kilka dni wcześniej na policję. Nieco wcześniej jego była dziewczyna opublikowała w sieci film, na którym mężczyzna wielokrotnie bił kota metalową pałką. Zwierzę nie przeżyło katowania. Michał B. usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 19-letnia Klaudia Cz. oświadczyła, że została zmuszona do nagrania filmu i że bała się, iż chłopak „coś jej zrobi”. Mimo to również ona została zatrzymana. Według osób oglądających nagranie śmiała się z cierpienia kota i reagowała entuzjastycznie na postępowanie 20-latka. Całą sprawę ujawniła po pięciu miesiącach, twierdząc, że „gryzło ją sumienie”.

źródło:
Zobacz więcej