Mała Hania walczy z rakiem. MON zaoferował pomoc w przelocie do USA

Według informacji portalu tvp.info, przelot małej Hani do USA ma się odbyć w pierwszym możliwym terminie (fot. siepomaga.pl)

– Trwa załatwianie formalności. Od pana ministra Mariusza Błaszczaka mamy zapewnienie, że w pierwszym możliwym terminie, kiedy tylko samolot będzie wolny, uda się zorganizować lot Hani do szpitala w USA – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info wiceminister sportu Anna Krupka. Sprawa dotyczy półtorarocznej Hani Terleckiej, która zmaga się z nowotworem. Termin operacji zmusza jednak rodziców do lotu samolotem rejsowym.

Mała Hania Terlecka walczy o życie. Nowotwór nie odpuszcza

zobacz więcej

Samolot rządowy używany jest w trakcie lotów o statusie HEAD, a więc korzystają z niego najwyżsi urzędnicy w państwie.

Hania Terlecka ma półtora roku. Choruje na nowotwór złośliwy splotu naczyniowego. Niestety choroba postępuje, wystąpiły przerzuty. Jej nadzieją jest leczenie za oceanem, co może kosztować miliony złotych.

Jak poinformował mailowo w piątek wieczorem ojciec małej Hani, ze względu na to, że klinika w Stanach Zjednoczonych wyznaczyła termin operacji dziecka na 29 stycznia, o czym wcześniej rodzice nie informowali, tak krótki czas powoduje, że muszą jednak skorzystać z usługi komercyjnej – powiedziała portalowi Anna Krupka.

W skierowanym do minister Krupki mailu, ojciec dziewczynki dziękuje władzom za zaangażowanie i przeprasza za zamieszanie.

W pomoc dla podopiecznej fundacji Siepomaga zaangażowało się ponad 21 tysięcy osób. W ciągu trzech tygodni trwania zbiórki udało się zgromadzić ponad 5,5 mln zł na pomoc dla dziecka.

źródło:
Zobacz więcej