RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar na lotnisku. Ewakuowano setki osób [WIDEO]

Pożar na międzynarodowym lotnisku w Lille na północy Francji. Ogień wybuchł na piętrze budynku administracyjnego, gdzie znajduje się m.in. kuchnia. Podróżujący zostali ewakuowani z gmachu terminala na prawie godzinę. Nie ma ofiar ani poszkodowanych. Ruch powietrzny został przerwany na około pół godziny – podało France3.

Do wybuchu pożaru doszło w piątek rano około godz. 11:20 na szóstym piętrze budynku administracyjnego w pobliżu terminala. Nad dachem unosił się szary dym.

Lotnisko Lille-Lesquin natychmiast poinformowało o sprawie na Twitterze. „Ruch jest tymczasowo przerwany, a pasażerowie ewakuowani na zewnątrz budynku terminala w celu zachowania środków zapobiegawczych”.

W momencie zdarzenia na lotnisku znajdowało się około 800 osób.

Sytuacja została opanowana już około południa. Ruch powietrzny był pomału przywracany. „Kilka pierwszych lotów było opóźnionych, ale żaden nie został odwołany” – poinformowało lotnisko na Tweeterze. Lotnisko w Lille obsługuje 10 linii lotniczych, w tym ponad 60 bezpośrednich lotów na terenie Francji, Europy i do krajów basenu Morza Śródziemnego.

źródło:
Zobacz więcej