RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Coca–cola nie zrezygnuje z plastikowych butelek

Firma produkuje rocznie około trzech milionów ton plastikowych opakowań – to 200 000 butelek na minutę (fot. PAP/ EPA/SEBASTIEN NOGIER)

Coca-Cola nie planuje w najbliższym czasie zrezygnować z plastikowych butelek. Jak powiedziała podczas Forum Ekonomicznego w Davos wiceprezes firmy, Beatriz „Bea” Perez „klienci je lubią, bo są lekkie, wygodne i da się je zakręcić”.

Coca-Cola ukarana grzywną za kampanię dotyczącą homoseksualizmu

Koncern Coca-Cola został ukarany grzywną przez urząd komitatu (województwa) peszteńskiego za plakaty pokazujące pary homoseksualne – poinformował...

zobacz więcej

Jak zaznaczyła wiceprezes Coca–Coli w przyszłości sytuacja może się zmienić. Jednak jej zdaniem nagła rezygnacja z plastikowych opakowań nie jest możliwa z uwagi na przyzwyczajenia klientów. Ponadto zastosowanie wyłącznie szklanych i aluminiowych mogłoby zwiększyć ślad węglowy firmy.

Warto przypomnieć, że Coca-Cola zobowiązała się wcześniej, że do 2030 roku będzie odzyskiwać tyle odpadów z opakowań, ile sama ich produkuje. Przy okazji do tego czasu ma też zostać wdrożona produkcja nowych butelek, które w połowie tworzone byłyby z materiałów z recyklingu.

Warto dodać, że gigant wśród napojów produkuje rocznie około trzech milionów ton plastikowych opakowań – co odpowiada 200 000 butelek na minutę.

W 2019 roku organizacja charytatywna Break Free from Plastic uznała firmę za najbardziej zanieczyszczającą markę w globalnym audycie odpadów z tworzyw sztucznych.

źródło:
Zobacz więcej