RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjantka rozpoznała poszukiwanego, gdy ten przygotowywał jej pizzę

Pracownik pizzerii ukrywał się od czterech lat (fot. Pexels)

Policjantka rozpoznała poszukiwanego kilkoma listami gończymi w pracowniku pizzerii, który szykował dla niej posiłek w jednym z lokali. Pochodzący z Zielonej Góry 28-latek ukrywał się od czterech lat.

Przywiózł z Czech 4 kg marihuany. Narkotyki wyniuchał pies

Ponad 4 kg marihuany wwiózł do Polski z Czech 32-letni mieszkaniec Katowic, zatrzymany przez śląskich policjantów. Z pomocą psa mundurowi znaleźli...

zobacz więcej

– Fotograficzna pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego, który jeszcze w piątek trafi do aresztu śledczego. Mężczyzna od czterech lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce – przekazała podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

28-latek jest podejrzany o kradzieże z włamaniem oraz trzykrotne prowadzenie pojazdu po pijanemu. Ma do odbycia dwa lata i osiem miesięcy więzienia. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał za nim cztery listy gończe.

W czwartek po południu policjantka wraz z rodziną poszła do pizzerii w jednym z miast niedaleko Zielonej Góry. Czekając na zamówioną pizzę, obserwowała mężczyznę za kontuarem, który przygotowywał posiłek. Jego twarz wydała się jej znajoma.

– Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, że policjantka nie myliła się co do poszukiwanego – dodała Barska.

Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu ucieczki poszukiwanej osoby za granicę.

źródło:

Zobacz więcej