Nie żyje Maja Borkowska. Dziennikarka walczyła z nowotworem

Maja Borkowska przez 20 lat była związana z radiową Trójką (fot. Instagram/Maja Borkowska)

„Z ogromnym żalem informujemy, że Maja przegrała walkę z okrutną chorobą” – napisały mama i siostra dziennikarki na jej facebookowym profilu. Maja Borkowska miała 44 lata. Pogrzeb odbędzie się 27 stycznia na cmentarzu komunalnym w Elblągu-Dębica.

Nie żyje znany raper. Ujawniono przyczynę śmierci

Amerykańskie władze ujawniły przyczynę śmierci rapera o pseudonimie Juice WRLD. Wskazano, że 21-latek zmarł w wyniku przedawkowania.

zobacz więcej

Maja Borkowska była reporterką i wydawcą serwisów informacyjnych w Programie Trzecim Polskiego Radia. Zaczęła tam pracować od 1996 roku. Przygotowywała również poranne wydanie „Zapraszamy do Trójki”. Prowadziła cykle „Informator kulturalny”, „Przegląd prasy” oraz „Komentatorzy”. Z wykształcenia była polonistką. Studia ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim.

Pożegnała się z Trójką w grudniu 2016. Do 2018 roku pracowała na antenie Polskiego Radia 24 jako serwisantka.

Borkowska przez wiele lat chorowała na raka piersi, o czym otwarcie mówiła w mediach społecznościowych oraz na swoim blogu.

„To niesamowite, jak nagle zaczynasz analizować minione lata, kiedy okazuje się, że możesz nie mieć tyle czasu, ile ci się wydawało, że masz! To kolejny banał. Jak z amerykańskich melodramatów. Robi ci się żal, że tak długo odchorowywałeś czyjeś odejście, zamiast otworzyć się na innych. Że wiele razy nie powiedziałeś wprost o swoich uczuciach czy emocjach. Że nie zrobiłeś rzeczy, o których zawsze marzyłeś. I…. niczego nie zmieniasz” – pisała na blogu.

Dziennikarka regularnie w mediach społecznościowych zachęcała kobiety do wykonywania USG piersi. – Dziewczyny, badajcie się! Wiem, co mówię” – pisała.

źródło:
Zobacz więcej