Brutalnie znęcał się nad psami. Usłyszy zarzuty [WIDEO]

W Chełmie zatrzymano 21–letniego mężczyznę, który w brutalny sposób znęcał się nad psami. Sprawca zranił nożem dwa psy. Wkrótce usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Spryskał psa gazem, wpadł przez monitoring. Usłyszał zarzuty

Mężczyzna, który na poznańskim Piątkowie spryskał psa gazem pieprzowym, został zatrzymany – poinformował rzecznik wielkopolskiej policji.

zobacz więcej

Informacje o znalezieniu w centrum Chełma poranionego psa policjanci otrzymali w poniedziałek. Zgłoszenie przekazali pracownicy schroniska dla zwierząt, którzy zajęli się zranionym psiakiem.

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się ustalić, że właścicielem psa jest mieszkanka Chełma. W jej mieszkaniu znaleźli drugiego psa, również poranionego. Psy trafiły do weterynarza.

Policjantom udało zatrzymać w tej sprawie 21-letniego chełmianina, który przebywał dzień wcześniej na terenie posesji, na której mieszkały psy. Swoje brutalne zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Wkrótce zostaną mu przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

źródło:
Zobacz więcej