Amazon zamierza sprzedawać leki na receptę poza USA

Marka Amazon Pharmacy jest stosunkowo nowa, jej uruchomienie koncern ogłosił pod koniec 2019 r. (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Amerykański koncern technologiczny Amazon zastrzegł w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii znak towarowy dla Amazon Pharmacy, sygnalizując w ten sposób chęć rozszerzenia wysyłkowej sprzedaży leków na receptę poza Stany Zjednoczone – podał serwis CNBC.

Amazon najbardziej wartościową marką świata

Na Forum Ekonomicznym w Davos przedstawiono raport londyńskiej firmy doradczej Brand Finance o najbardziej wartościowych markach świata. Na...

zobacz więcej

Jak wynika z informacji dostępnych na stronie kanadyjskiego urzędu własności intelektualnej, Amazon złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego 9 stycznia 2020 r. Z zapisów na stronie urzędu wynika, że amerykański koncern będzie mógł poza lekami na receptę sprzedawać również narzędzia chirurgiczne, medyczne i dentystyczne, a także farmaceutyki, wyroby medyczne i weterynaryjne.

Podobne wnioski o znak towarowy spółka złożyła również w Australii i Wielkiej Brytanii – podkreślił serwis.

Amazon w 2018 r. przejął firmę PillPack, a pod koniec 2019 r. zaprezentował serwis Amazon Pharmacy, za pośrednictwem którego dostarcza pacjentom leki do ich domów.

Pierwsze kroki w kierunku branży farmaceutycznej Amazon zaczął stawiać w 2017 r., kiedy rozważał utworzenie własnego zespołu w tym obszarze. Rok później zdecydował się jednak na przejęcie start–upu PillPack, specjalizującego się w sortowaniu, pakowaniu i dostawach leków do domów pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami, którzy regularnie przyjmują wiele różnych farmaceutyków.

Marka Amazon Pharmacy jest stosunkowo nowa, jej uruchomienie koncern ogłosił pod koniec 2019 r. Jak zauważył CNBC, Obecnie PillPack Amazona ma jeszcze wiele do zrobienia na rodzimym rynku, a zastrzeżenie znaku towarowego dla Amazon Pharmacy nie musi oznaczać rychłego wejścia na zagraniczne rynki. Ruch ten pokazuje jednak kierunek, w jakim chce podążać koncern – ocenił serwis.

źródło:

Zobacz więcej