Raport

#FabrykahejtuPO

Profanacja hostii w kościele. Ktoś rozsypał je na posadzce

Od początku roku w Indiach doszło do 17 ataków na chrześcijan i ich świątynie (fot. Chris McGrath/Getty Images)

W kościele św. Franciszka z Asyżu w Bangalore, stolicy stanu Karnataka w południowo-zachodnich Indiach, doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu. Konsekrowane hostie zostały rozrzucone po posadzce. – Jestem zaszokowany i przepełniony bólem – powiedział metropolita tamtejszej archidiecezji, abp Peter Machado.

Ksiądz pobity pod Poznaniem. Upomniał mężczyznę, który oddawał mocz pod kościołem

W miejscowości Mosina pod Poznaniem doszło do ataku na katolickiego księdza. Duchowny zawiadomił o sprawie policję, która prowadzi poszukiwania...

zobacz więcej

Sprawcy tego czynu nie ukradli nic z kościoła. Przypuszcza się, że chodziło im o zniszczenie świątyni i jej profanację. Abp Machado wezwał wszystkich wiernych do zadośćuczynienia i najbliższy piątek wyznaczył w archidiecezji dniem szczególnej adoracji, uwielbienia i przepraszania Jezusa eucharystycznego za popełniony czyn.

– Proszę wszystkich proboszczów i kapelanów, aby przez cały dzień w kościołach był wystawiony Najświętszy Sakrament, aby wszyscy wierni mogli się przed Nim pomodlić – zaapelował hierarcha. Zachęcił także do „modlitwy w intencji sprawców tego haniebnego czynu, który obraża uczucia religijne wszystkich katolików”.

Jedna z organizacji indyjskich zajmujących się obroną praw chrześcijan – United Christian Forum Human Rights (UCFHR) poinformowała, że do 19 stycznia doszło już do 17 przypadków przemocy wobec chrześcijan. M.in. aresztowano jednego pastora, doszło do kilku aktów przemocy fizycznej oraz w kilku przypadkach zabroniono chrześcijanom spełniania funkcji religijnych.

źródło:
Zobacz więcej