RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żeń-szeń żyłą złota. Eksport osiągnął kolejny rekord

Największym importerem korzeni żeń-szeń są Chiny (fot. Pixabay/whaltns17)

Branża elektroniczna i motoryzacyjna nie są jedynymi stabilnymi gałęziami południowokoreańskiej gospodarki. Stałe wzrosty odnotowuje również eksport korzeni żeń-szeń i produktów pochodnych.

Premier z Tokio do Davos: Polska jest coraz atrakcyjniejszym miejscem do inwestowania

Podczas Światowego Forum Gospodarczego w Davos będę rozmawiał m.in. o możliwościach kupowania przez polskie firmy konkurentów w zachodniej Europie....

zobacz więcej

Ministerstwo Żywności i Spraw Wsi poinformowało, że w zeszłym roku eksport wyniósł rekordowe 211 mln dolarów, co oznacza wzrost o 12,4 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Po raz pierwszy również udało się przekroczyć barierę 200 mln.

W raporcie wskazano, że najszybciej rośnie eksport ekstraktu z czerwonego żeń-szenia oraz napoje i przekąski zrobione z tej rośliny. Każdy z tych produktów odnotował wzrost o 60-65 proc. rok do roku.

– To jasny sygnał, że zapotrzebowanie na korzenie żeń-szeń i produkty pochodne stale rośnie – przyznał w rozmowie z dziennikiem „The Korea Times” przedstawiciel związku Korea Agro-Fisheries and Food Trade Corporation.

Największym importerem żeń-szenia i produktów pochodnych są Chiny. W zeszłym roku sprzedano do tego kraju produkty o wartości 71,08 mln dolarów, co oznacza wzrost o 37 proc. w porównaniu z 2018 r. Drugi jest Wietnam (21,43 mln, wzrost o 39,8 proc.).

źródło:
Zobacz więcej