RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Babcia uciekała przed policją po rabunku i rozjechała swojego wspólnika

Policja zatrzymała ciężarówkę po pościgu (fot. Pixabay)

Babcia siódemki wnucząt wraz ze wspólnikami napadła na sklep. Świadkiem zdarzenia był policjant w cywilu, który wezwał kolegów. Podczas pościgu 54-latka rozjechała jednego z towarzyszy. Przed sądem w Houston w Teksasie rozpoczął się jej proces.

Pijany, wioząc dziecko, uciekał przed policjantami. Staranował radiowóz

Pijany 34-latek wsiadł za kierownicę. Do auta zaprosił swojego 11-letniego siostrzeńca. Na widok policjantów zaczął uciekać. Gnał około 140 km/h. Z...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek nad ranem w północnej części Houston. Diwannah Corstera Thomas napadła z trzema wspólnikami na supermarket Sunny’s Food Mart. Gdy mężczyźni okradali sklep, między innymi wynosili piwo i koszulki, 54-latka czekała na nich w ciężarówce.

Rabusiom nie udała im się próba rozcięcia bankomatu, gdyż zostali dostrzeżeni przez policjanta po służbie, który wezwał wsparcie. Przestępcy zaczęli uciekać. Jeden z mężczyzn wyskoczył z pędzącej ciężarówki, którą kierowała Thomas, ale został zatrzymany przez policję.

Drugi chciał pójść w jego ślady, ale skoczył tak niefortunnie, że dostał się pod koła ciężarówki i zginął na miejscu. Policjanci szybko zatrzymali ciężarówkę i aresztowali Thomas.

Media wskazują, że kobieta ma bogatą kartotekę kryminalną, w przeszłości odpowiadała między innymi za rabunek, kradzież auta, była też skazana w związku z przestępstwami narkotykowymi. Policja podejrzewa, że podczas wtorkowego napadu również mogła znajdować się pod wpływem narkotyków albo alkoholu.

54-latka została oskarżona o zabójstwo i udział w napadzie oraz napaść na funkcjonariusza, gdyż podczas ucieczki uderzyła w radiowóz, w którym siedział policjant. Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 75 tys. dolarów.

źródło:
Zobacz więcej