Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Komandos z Lublińca postrzelił żołnierza pod Warszawą

Mężczyzna przeżył (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

W centrum szkolenia policji w Legionowie pod Warszawą żołnierz jednostki wojskowej komandosów z Lublińca w trakcie ćwiczeń postrzelił drugiego żołnierza w brzuch – ustalił portal tvp.info. Mężczyzna przeżył i został hospitalizowany; na miejsce przybył prokurator. Sprawę będzie wyjaśniała Żandarmeria Wojskowa.

Polscy żołnierze zawieszają działania szkoleniowe w Iraku. Amerykanie w podwyższonej gotowości

NATO zawiesiło ze względów bezpieczeństwa misję szkoleniową w Iraku. Działania szkoleniowe zawiesili także polscy żołnierze. Z kolej amerykańskie...

zobacz więcej

Informację potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej.

– Po godzinie 12 na terenie ośrodka szkolenia policji w Legionowie doszło do takiego zdarzenia. Jeden żołnierz postrzelił drugiego, w wyniku czego postrzelony został przetransportowany do szpitala na ulicy Szaserów, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Na razie nie mamy dokładnych informacji dotyczących stanu zdrowia żołnierza – powiedział Karpienko.

Wojskowy potwierdził, że żołnierz, który postrzelił drugiego, należał do jednostki wojskowej komandosów z Lublińca.

– Żołnierze z mazowieckiego oddziału Żandarmerii Wojskowej udali się na miejsce. Będą tam trwały czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Ma się to odbywać pod nadzorem prokuratury – dodał.

źródło:
Zobacz więcej