RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

103-metrowa pizza dla australijskich strażaków

Dochód ze sprzedaży pizzy pomoże australijskim strażakom (fot. FB/Pellegrini's Italian)

Jedna z włoskich restauracji w Sydney przygotowała mierzącą 103 metry pizzę, najdłuższą, jaka kiedykolwiek powstała w Australii. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży 4 tys. kawałków margherity wspomogą australijskich strażaków, którzy walczyli z ogromnymi pożarami.

Obsypana nagrodami aktorka oddała na aukcję swoją kreację ze Złotych Globów

Efektowny garnitur, w którym Phoebe Waller-Bridge pojawiła się na ceremonii rozdania Złotych Globów, został sprzedany na aukcji charytatywnej za 40...

zobacz więcej

Za niezwykłą inicjatywą stoi restauracja Pellegrini's, która leży na przedmieściach Sydney. Przygotowana przez nią pizza ma prostokątny kształt. Jak na klasyczną margheritę przystało, jako dodatków użyto sosu pomidorowego, sera mozzarella, oregano i świeżej bazylii.

Kucharze posiłkowali się przenośnym piecem, a praca nad pizzą zajęła im cztery godziny. By eksperyment ze 103-metrową margheritą mógł się udać, zamknięto jedną z ulic.

Zyski ze sprzedaży 4 tys. kawałków pizzy przeznaczono na pomoc strażakom ze stanu Nowa Południowa Walia. Walczyli oni z wielkimi pożarami, które pustoszą Australię od września.

źródło:
Zobacz więcej