Prezydent w Davos: Polska to lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej

Warszawa jest już hubem technologicznym, ale rola innych miast, w tym Krakowa i Poznania, wzrasta z każdym rokiem – mówił prezydent (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Rola Polski jako hubu technologicznego będzie się rozwijać w ciągu kilku następnych lat – powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda. Dodał, że nasz kraj to lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej i ma bardzo dobre warunki, które sprzyjają biznesowi.

Premier Japonii: Traktujemy Polskę jako bardzo ważnego partnera

– Współpraca polsko-japońska rozwija się pomyślnie – powiedział premier Mateusz Morawiecki na zakończenie wizyty w Japonii. Szef polskiego rządu...

zobacz więcej

– Polska to lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu ostatnich kilku lat nasz średni wzrost PKB wzrósł około 4 proc. – powiedział Duda podczas odbywającego się w Davos 50. Światowego Forum Ekonomicznego.

Ocenił, że Polska ma „bardzo dobry klimat” inwestycyjny, który sprzyja biznesowi. – Podczas mojej pierwszej kadencji jako prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, mój kraj rozwinął się znacząco. Panuje u nas bardzo dobry klimat do biznesu, mamy niskie podatki, a poza tym mamy bardzo dużo młodych talentów – wymieniał.

Zdaniem prezydenta rola Polski jako hubu technologicznego będzie się rozwijać w ciągu kilku następnych lat. Dodał, że w naszym kraju obecne są takie firmy jak Google, Microsoft, Nokia czy IBM.

– Poszerzają one swoją obecność w Polsce, a ponadto Polska ma bardzo dobrze i wysoko wykfalifikowaną siłę roboczą, a to jest wynikiem wspaniałego systemu edukacji, szczególnie jeżeli chodzi o naukę, inżynierię, matematykę i nowoczesne technologie. Zainteresowanie innowacją i technologiami w Polsce jest bardzo silnie zakorzenione w naszej kulturze, ponieważ historycznie patrząc Polska jest krajem, gdzie na świat przyszło wielu znanych wynalazców – powiedział.

Jak mówił, Warszawa jest już hubem technologicznym, ale rola innych miast, w tym Krakowa i Poznania, wzrasta z każdym rokiem, a „badania i rozwój stają się coraz ważniejszą branżą”. – Polska zarówno geograficznie, jak i politycznie, jako kraj członkowski Unii Europejskiej jest atrakcyjna dla biznesu – wskazał prezydent.

źródło:
Zobacz więcej