Australian Open: Polscy tenisiści grali ze zmiennym szczęściem

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy Australian Open (fot. PAP/EPA/LYNN BO BO)

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open, który rozgrywany jest na kortach w Melbourne. Sztuka ta nie udała się Magdzie Linette. Mecz Igi Świątek został przełożony na środę.

Przemoc, alkohol i skoki narciarskie

To ponoć najbardziej wymagająca dyscyplina sportu. Na belce startowej jesteś zupełnie sam, przed Tobą przepaść, w którą zjeżdżasz z gigantyczną...

Rozstawiony z numerem 31. Hubert Hurkacz nie bez kłopotów awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Tenisista z Wrocławia pokonał w Melbourne austriackiego kwalifikanta Dennisa Novaka 6:7 (4-7), 1:6, 6:2, 6:3, 6:4.

– Jakoś na początku nie mogłem „wejść w mecz”, ale z czasem zdołałem opanować sytuację – powiedział po wyczerpującym spotkaniu nasz tenisista. Kolejnym rywalem Polaka będzie Australijczyk John Millman.

Gwiazdy tenisa zebrały 5 mln dolarów na walkę z pożarami w Australii

Prawie 5 mln dolarów zebrali czołowi tenisiści podczas meczu pokazowego i towarzyszących mu akcji charytatywnych w Melbourne. Impreza poprzedzająca...

Sukcesu Hurkacza nie powtórzyła Magda Linette. Nasza najlepsza tenisistka na pierwszej rundzie zakończyła występ w singlowych zmaganiach AO. Polka przegrała z Holenderką Arantxą Rus 6:1, 3:6, 4:6.

Linette na początku szła jak burza – wygrała pięć pierwszych gemów. W tym secie rywalce oddała zaś łącznie tylko jednego. Niektórzy kibice Polki już powoli myślami wybiegali do meczu drugiej rundy, w którym czekała Amerykanka Madison Keys. Ale potem sytuacja całkowicie się odwróciła. Polka przegrała dwa sety.

Linette nie żegna się jeszcze z Australian Open – spróbuje powalczyć w deblu razem z Ukrainką Kateryną Kozłową.

Mecz Igi Świątek, który miał się odbyć we wtorek, został przełożony na kolejny dzień. Polka zmierzy się z Węgierką Timeą Babos.