RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lawiny w Indiach i Pakistanie. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Wiele osób, które uznano za zaginione, prawdopodobnie nie żyje (fot. PAP/EPA/AMIRUDDIN MUGHAL)

Co najmniej 67 osób poniosło śmierć w lawinach w ciągu ostatniej doby w Kaszmirze. 57 osób zginęło w pakistańskiej części regionu, a 10 na północy Kaszmiru administrowanego przez Indie.

Pracował przed schroniskiem. Gdy wszedł na herbatę, zeszła lawina

Pracownik Chaty pod Rysami, najwyżej położonego schroniska w Tatrach (2250 m n.p.m.), odgarniał śnieg przed budynkiem. Gdy wszedł do środka, żeby...

zobacz więcej

Dwóch przedstawicieli pakistańskich władz przekazało, że wielu mieszkańców w rejonie doliny Neelamu zaginęło w wyniku osunięć ziemi, spowodowanych ulewnymi deszczami.

Wiele osób, które uznano za zaginione, najprawdopodobniej nie żyje – powiedział urzędnik, na którego powołuje się agencja Reutera.

Z kolei na północy indyjskiego Kaszmiru, tuż przy granicy z Pakistanem lawiny pochłonęły życie 10 osób, w tym pięciu żołnierzy indyjskiej armii – poinformował przedstawiciel indyjskiej policji.

Między innymi wzdłuż doliny rzeki Neelam biegnie tzw. linia kontroli, oddzielająca pakistańską część Kaszmiru od indyjskiej. W 2012 r. w wyniku zejścia lawiny w pakistańskiej bazie na lodowcu Siaczen na granicy z Indiami zginęło co najmniej 124 pakistańskich żołnierzy i 11 osób cywilnego personelu.

źródło:
Zobacz więcej