RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zjadły swojego właściciela. Świnie zostaną zabite

Świnie zjadły swojego właściciela (fot. Shutterstock/chadin0)

Świnie, które zjadły 71-letniego mężczyznę na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku, w najbliższych dniach zostaną uśpione i zutylizowane – poinformowała powiatowa lekarz weterynarii Wiesława Bober.

Świnie zjadły człowieka. Sąsiad znalazł kości

We wsi Osiek pod Lubinem na Dolnym Śląsku prawdopodobnie świnie zjadły człowieka. Kości mężczyzny znalazł na podwórku jego sąsiad. Śledczy...

zobacz więcej

8 stycznia na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku znaleziono fragmenty szkieletu 71-letniego mężczyzny. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że został on zjedzony przez świnie, które hodował. Nie odpowiedziała jednak na pytanie, co było przyczyną śmierci mężczyzny.

Stado liczy 12 osobników, w tym dwa duże. – To są krzyżówki węgierskich świń Mangalica z dzikimi świniami – powiedziała powiatowa lekarz weterynarii Wiesława Bober.

Lekarz dodała, że Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lubinie prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie tego stada. – Musimy przeprowadzić wyjaśnienia, zrobić wszystkie potrzebne kontrole; docelowo stado zostanie zlikwidowane, czyli uśpione i zutylizowane – powiedziała Bober. Stanie się to w najbliższym czasie.

Śledztwo ws. śmierci mężczyzny prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Mężczyzna wynajmował mieszkanie na tej posesji i hodował tam świnie. Ostatni raz widziany był 31 grudnia, a fragmenty jego szkieletu właściciel posesji znalazł 8 stycznia.

źródło:

Zobacz więcej