RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje mężczyzna uderzony przez sygnalizator świetlny

W miejscu wypadku swoje czynności prowadzi ekipa dochodzeniowo–śledcza policji (fot. arch. PAP/EPA/STEVE POPE)

W Płocku (Mazowieckie) zmarł 69–letni mężczyzna uderzony przez sygnalizator świetlny. Słup przewrócił się, gdy wjechał na niego samochód. Kierująca autem kobieta gwałtownie skręciła, bo inne auto nie ustąpiło jej pierwszeństwa przejazdu – podała policja.

Tragedia w Brzeszczach. Mężczyzna zmarł przed sklepem monopolowym

Przed sklepem monopolowym w Brzeszczach (woj. małopolskie) doszło do tragedii. 50-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn stracił przytomność....

zobacz więcej

Jak poinformowała Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, do zdarzenia doszło we wtorek rano w pobliżu przejścia dla pieszych przy ul. Czwartaków na peryferiach miasta. Kierowca samochodu, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jest poszukiwany.

– Kierująca toyotą yaris 61–letnia kobieta, mieszkanka Płocka, aby uniknąć zderzenia z nieustalonym na razie samochodem, który wyjeżdżał z pobliskiego parkingu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu, wykonała gwałtowny manewr skrętu w prawo, po czym uderzyła w sygnalizator świetlny, który następnie uderzył w pieszego. Mężczyzna był reanimowany na miejscu. Niestety 69–letni mieszkaniec Płocka w wyniku odniesionych obrażeń głowy zmarł – powiedziała Kowalska.

Jak dodała, na miejscu wypadku swoje czynności prowadzi ekipa dochodzeniowo–śledcza policji. Zostanie też zabezpieczony monitoring z pobliskich ulic. – Kierowca nieustalonego na tę chwilę samochodu, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie yaris, jest poszukiwany – zaznaczyła Kowalska.

źródło:

Zobacz więcej