RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premia za szczepienie. Władze Kielc chcą zmotywować rodziców

W Kielcach zaszczepionych jest ponad 90 proc. dzieci (fot. Shutterstock/Yuganov Konstantin)

Podczas rekrutacji do przedszkoli w Kielcach premiowane mają być dzieci, które zostały zaszczepione. Jest projekt uchwały w tej sprawie.

Rekordowy wzrost zachorowań na odrę

W zeszłym roku zarejestrowano w Polsce rekordowy wzrost zachorowań na odrę, 1492 przypadki. Liczba ta jest ponad 23 razy większa niż jeszcze dwa...

zobacz więcej

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki powiedział, że dzieci, które zostały poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym, podczas procesu rekrutacyjnego do przedszkoli otrzymają dodatkowe 35 punktów.

– Ten projekt jest uzupełnieniem uchwały, która jest związana z naborem do żłobków, gdzie taka punktacja od pewnego czasu obowiązuje. Teraz chcielibyśmy dodać ten punkt do przedszkoli, żeby polityka szczepień była spójna. Szczególnie, że Miasto Kielce przeznacza rocznie na szczepienia 2,2 mln zł, co jest dużą kwotą – tłumaczy.

Z wyliczeń Urzędu Miasta wynika, że ponad 90 procent dzieci w Kielcach jest zaszczepionych. – Pozostałe 10 procent to nawet kilkaset dzieci. W ostatnich miesiącach słyszymy, że rośnie skala zachorowań na odrę. W skali kraju to ponad 1000 przypadków przez niecałe osiem miesięcy. Chcemy minimalizować ryzyko – dodaje zastępca prezydenta Kielc.

Dodatkowo miasto chce zrównać liczbę punktów przyznawanych dzieciom samotnych rodziców lub opiekunów z liczbą punktów przysługujących dzieciom, których oboje rodzice pracują lub studiują w systemie zaocznym.

Uchwała znalazła się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w czwartek 16 stycznia.

źródło:

Zobacz więcej