RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dźgnął nożem kolegę, bo chrapał. Jest areszt dla 37-latka

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia (fot. Shutterstock/Brian A Jackson)

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Olsztynie 37-letniego mężczyznę, który śmiertelnie zranił nożem swojego kolegę. Podejrzany zeznał, że powodem tragicznie zakończonej kłótni było to, że ofiara chrapała podczas snu.

Policja rozdaje darmowe „bilety” lotnicze

„Publikujemy listę osób, które otrzymają darmowe bilety od policji. Pierwszy bilet otrzymuje pan Rafał Zabłocki, drugi pan Grzegorz Włodarczyk” –...

zobacz więcej

Jak poinformował we wtorek sierż. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie, 37-letniemu mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Według policji do tragicznego zdarzenia doszło na początku stycznia na terenie jednego z ogrodów działkowych w Olsztynie. Jak ustalono, 37-latek ugodził nożem swojego 40-letniego kolegę, a następnie oddalił się, pozostawiając zranionego. Rana była na tyle poważna, że doprowadziła do śmierci mężczyzny.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny na terenie ogródków działkowych. Sekcja potwierdziła, że do jego śmierci przyczyniła się inna osoba. Funkcjonariusze z komendy miejskiej znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni, które było schowane przez sprawcę w pobliskiej szklarni. Ustalili, z kim przebywała przed śmiercią ofiara i zatrzymali podejrzanego, który ukrywał się na terenie powiatu olsztyńskiego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia miało dojść w nocy, po tym jak obaj mężczyźni wspólnie pili alkohol. – Później położyli się spać. 40-latek podczas snu zaczął chrapać, czym miał zdenerwować swojego kolegę. Między mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której 37-latek ugodził nożem 40-latka – wyjaśnił sierż. Jurkun.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od pięciu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej