RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBA zatrzymało byłego senatora Stanisława K. i jego syna

Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna, a także dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.

CBA zatrzymało mecenasa. Chodzi o poważne oszustwo

Funkcjonariusze CBA zatrzymali wrocławskiego prawnika w śledztwie dotyczącym oszustw na szkodę państwa. Według wstępnych ustaleń śledczych straty...

zobacz więcej

Informację jako pierwsi podali dziennikarze „Panoramy” TVP2. Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Akcję przeprowadzili agenci z delegatury w Krakowie.

Brodowski tłumaczy, że sprawa dotyczy „podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

We wtorek nad ranem w tej sprawie zatrzymano byłego senatora PiS Stanisława K., jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zatrzymani po przewiezieniu do Prokuratury Regionalnej w Katowicach usłyszą zarzuty korupcyjne. – Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach – tłumaczy Brodowski.

źródło:
Zobacz więcej