RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Będę się o niego bił, ku**a, do końca życia”. Sąd uniewinnił prezydenta Tczewa

To o prezydencie Tczewa mówił na taśmach Neumann (fot.Shutterstock/Patryk Kosmider)

Sąd Okręgowy w Gdańsku prawomocnie uniewinnił prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego od zarzutów przekroczenia uprawnień i złamania przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. To właśnie o tym urzędniku na taśmach mówił poseł PO Sławomir Neumann. – Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, ku**a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie – mówił były szef klubu PO.

Neumann pytany o „doktrynę Neumanna”. „Będziemy bronili Grodzkiego przed atakami”

Będziemy Tomasza Grodzkiego bronić przed atakami – oznajmił poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Pytany o to, czy w sprawie marszałka...

zobacz więcej

Gdański sąd utrzymał w poniedziałek wyrok pierwszej instancji – Sądu Rejonowego w Malborku – który uniewinnił prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Według prokuratury urzędnik przekroczył swoje uprawnienia poprzez przekazanie nieuprawnionym osobom nagrania z miejskiego monitoringu.

Jak przypomina Radio Gdańsk, chodzi o tzw. aferę plakatową sprzed pięciu lat. Prezydent Tczewa chciał ustalić, kto wywiesza plakaty informujące o nagrodach, które prezydent przyznał prezesom spółek miejskich.

Rozgłośnia przypomina, że nagrania posłużyły prezesom do wytoczenia inicjatorom akcji procesów o zniesławienie.

O prezydencie Tczewa w kontekście sądów i postępowań mówił na taśmach ujawnionych przez TVP Info poseł Sławomir Neumann. Działalnością prezydenta Tczewa interesowała się prokuratura i CBA.

Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście; jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych. Na taśmach zarejestrowano, jak Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi, bo zarzuty prokuratorskie są – jego zdaniem – z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne.

– Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, ku**a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy (...), tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych – mówi Neumann.

– Ja mam z Pobłockim różne rzeczy. Załatwiamy Związek Miast Polskich, różne rzeczy załatwiamy. Niekoniecznie związane z Tczewem. Z Tczewem najmniej, bo nie mam z nim co załatwiać dzisiaj – mówił.

Mirosław Pobłocki odnosząc się do taśm powiedział, że nagrania dotyczą „wewnętrznych rozgrywek Platformy Obywatelskiej”. – Ja nie jestem członkiem PO ani KOD – zaznaczał.

źródło:
Zobacz więcej