RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Świnie zjadły człowieka. Sąsiad znalazł kości

Mężczyzna mieszkał sam, często nadużywał alkoholu (fot. Shutterstock/Julia Lototskaya)

We wsi Osiek pod Lubinem na Dolnym Śląsku prawdopodobnie świnie zjadły człowieka. Kości mężczyzny znalazł na podwórku jego sąsiad. Śledczy wyjaśniają sprawę.

Makabryczne odkrycie. Nie żyje małżeństwo

We wsi pod Grudziądzem odnaleziono ciała kobiety i mężczyzny. Na miejscu pracowała policja i prokuratura. Ustalane są okoliczności śmierci.

zobacz więcej

O znalezieniu kości mężczyzny na podwórku poinformował służby ratunkowe jego sąsiad – podaje gazetawroclawska.pl. Według niej do tej tragedii mogło dojść pomiędzy 31 grudnia a 8 stycznia. Po raz ostatni gospodarza widziano żywego w sylwestra.

Według gazety mężczyzna nadużywał alkoholu. Był samotnikiem, hodowcą świń, które swobodnie poruszały się po gospodarstwie. Śledczy zaznaczają, że z takim rodzajem sprawy do tej pory jeszcze się nie spotkali. 

Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok; podejrzewają, że przyczyną śmierci mógł być zawał serca, a po zasłabnięciu lub zgonie ciało zostało zjedzone przez świnie. „Zwłoki zostały zjedzone niemal w całości. Zostało tylko kilka kości kończyn i fragmenty czaszki” – powiedziała gazecie Magdalena Serafin, prokurator rejonowy w Lubinie. 

Zwierzęta, które zjadły swojego gospodarza, zostaną uśpione.

źródło:
Zobacz więcej