RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina w centrum handlowym w Atlancie. Jedna osoba została ranna [WIDEO]

Strzały wywołały panikę wśród kupujących (fot. źródło: Twitter/@vikasjournolko)

W rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w sobotę w centrum handlowym na przedmieściach Atlanty, jedna osoba została ranna – poinformowała amerykańska policja. Incydent wywołał panikę wśród kupujących.

Strzelanina przeniosła się z cmentarza do sklepu. Wśród ofiar policjant

Podczas kilkugodzinnej strzelaniny jaka wywiązała się w Jersey City, zginęło 6 osób, w tym – dwoje zamachowców i policjant – podały władze hrabstwa...

zobacz więcej

Napastnik otworzył ogień do klientów centrum Cumberland Mall w sobotę wczesnym popołudniem czasu lokalnego, po czym zbiegł.

Ustalono już kim był napastnik i wszczęto jego poszukiwania – oświadczył rzecznik policji hrabstwa Cobb. Według wstępnych ustaleń strzelanina była następstwem kłótni między dwoma znającymi się osobami.

Osoba ranna została przewieziona do szpitala. Policja nie poinformowała o jej stanie, nie podała też jej personaliów.

Na nagraniach wideo umieszczonych w mediach społecznościowych widać ludzi z torbami pełnymi zakupów biegających w panice w różnych kierunkach w poszukiwaniu wyjścia, lub bezpiecznego schronienia. Niektórzy chowali się pod kontuarami i stołami.

Pracownicy sklepów udostępniali też klientom magazyny aby się w nich schowali przed napastnikiem. Po incydencie centrum było przez kilka godzin zamknięte.


źródło:

Zobacz więcej