RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włoska tenisistka wygrała walkę z nowotworem

Francesca Schiavone przyznała, że wykryto u niej złośliwy nowotwór i właśnie zakończyła chemioterapię (fot. Wikimedia Commons/Steven Pisano)

Francesca Schiavone, pierwsza włoska triumfatorka turnieju wielkoszlemowego (French Open 2010), przyznała, że wykryto u niej złośliwy nowotwór i właśnie zakończyła chemioterapię. – To była najcięższa walka, ale wygrałam ją – poinformowała była tenisistka na portalu społecznościowym.

Kwiecisty styl Agnieszki Radwańskiej. Korty jak modowe wybiegi

Agnieszka Radwańska zaskoczyła na korcie nietypowym strojem. Ubrana w kwiecistym stylu wystąpiła w ćwierćfinale tenisowego turnieju w Rzymie, gdzie...

zobacz więcej

„Wygrałam, znowu oddycham i wracam do akcji” – dodała 39-letnia Schiavone w przekazie audio i video. Karierę zakończyła we wrześniu 2018 r. podczas turnieju US Open w Nowym Jorku. Włoszka w 2011 roku była czwartą zawodniczką światowego rankingu WTA.

Schiavone wraca do trenerskiej pracy – szkoli młodzież w Mediolanie. Wcześniej zapowiadała, że jej celem jest doprowadzenie kogoś do zwycięstwa w wielkoszlemowej imprezie.

Pierwszy turniej ITF rozegrała 23 lata temu. Potem pięła się coraz wyżej w tenisowej hierarchii. W 2003 roku zagrała w ćwierćfinale US Open, a siedem lat później triumfowała we French Open, pokonując w finale Australijkę Samanthę Stosur.

Wystąpiła w trzech igrzyskach olimpijskich jako singlistka i w deblu (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012). Osiem razy triumfowała w turniejach WTA wśród singlistek, a siedem razy w grze podwójnej.

Trzykrotnie cieszyła się ze zwycięstwa w FED Cup z reprezentacją Włoch (2009, 2010 i 2013).

źródło:

Zobacz więcej