RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny atak wandali na pomnik Zlatana Ibrahimovicia

Pomnik Zlatana Ibrahimovicia to cel ataków wściekłych fanów z Malmoe. (fot. Andreas Hillergren/TT News Agency/via REUTERS)

Kolejny atak wandali na pomnik Zlatana Ibrahimovicia, który stoi przed stadionem Malmoe w Szwecji. Tym razem próbowano obalić posąg i obciąć nogę napastnika. Policja zmuszona została do postawienia ogrodzenia.

Ibrahimovic oskarża Szwecję o ukryty rasizm

Napastnik Los Angeles Galaxy i były kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimowic w nowej autobiografii, która ukaże się na rynku w...

zobacz więcej

Statua „Ibry” w jego rodzinnym mieście jest celem wściekłych ataków fanów, odkąd szwedzki napastnik ogłosił, że został współwłaścicielem klubu Hammarby. Zlatan przejął prawie 25 proc. udziałów w sztokholmskim rywalu Malmoe. Kibice swój gniew wyładowują na 3,5-metrowym pomniku.

Kilka przykładów „niezadowolenia”: przypalenie posągu płomieniami, wypisywanie obraźliwych haseł na chodniku. Ostatnio wandale umieścili linę na szyi posągu oraz spróbowali uciąć jej stopy.

– Istnieje ryzyko, że pomnik może spaść; umieściliśmy wokół niego ogrodzenie – powiedziała rzeczniczka tamtejszej policji.źródło:
Zobacz więcej