Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Eksplozja w Niemczech. W zgliszczach znaleziono broń

Nie podano, co było przyczyną eksplozji (fot. REUTERS/Thilo Schmuelgen/PAP/EPA/GERMAN POLICE)

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych w wybuchu w bloku mieszkalnym w mieście Blankenburg (Saksonia-Anhalt) na wschodzie Niemiec. W mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji policja znalazła butle ze skroplonym gazem oraz broń.

Ustalenia prokuratury w sprawie wybuchu gazu w Szczyrku

Istnieje związek pomiędzy wybuchem gazu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi pod ulicą; domniemanie na ten temat stało się faktem....

zobacz więcej

Do eksplozji doszło rano na pierwszym piętrze pięciokondygnacyjnego bloku leżącego na obrzeżach miasta. Na miejscu pracują strażacy, policjanci i ratownicy – informuje telewizja MDR.

Ciężko ranni zostali przewiezieni do szpitali helikopterami lotniczego pogotowia ratunkowego. Ranni są również czterej policjanci, którzy trafili do szpitala w wyniku zatrucia dymem.

Przedstawiciel lokalnej policji Uwe Becker przekazał, że mieszkańcy oraz dzieci z sąsiedniego przedszkola zostali ewakuowani.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, policja znalazła butle ze skroplonym gazem oraz amunicję z czasów II wojny światowej. Nie podano, czy miało to związek z eksplozją.

Według MDR, ofiarą wybuchu jest 78-letni mężczyzna, który wynajmował mieszkanie.

Specjaliści muszą teraz sprawdzić, czy nie doszło do poważniejszego naruszenia konstrukcji wielorodzinnego budynku, pochodzącego z czasów NRD.

źródło:
Zobacz więcej